Kartvizit için QRCODE oluşturma

Dinamik kare kod oluşturmak için tıklayınız

Ad
Soyad
Ünvanı
Firma
Email
Web
Tel
Cep
Adres

Not: Girmiş olduğunuz veriler hiçbir şekilde saklanmaz, kullanılmaz veya başkaları tarafından görülemez.

Karvizit Tarama

Kartvizitlerinizde Qr Code yoksa biz sizin adınıza tüm kartvizitlerinizi Excel'e, herhangi bir veritabanına, herhangi bir yazılıma veya cep telefonunuza aktaralım.

Toplu kare kod oluşturma işlemleri için lütfen
+90 216 573 12 63
nolu telefondan iletişime geçiniz.

Dinamik Karekod Nedir?

Karekodlar statik yani sabit içeriklere sahiptirler. Bir defa oluşturduğunuzda içindeki bilgiler değiştirilemez örnek olarak Kartvizit için kare kod oluşturduğunuzu varsayalım ve Bölge Satış Sorumlusu olan pozisyonunuz Bölge Satış Müdürü değiştiğinde oluşturduğunuz karekod işe yaramaz hale gelir ve kartvizitinizi yeniden bastırmanız gerekir. Dinamik karekodlar içerisindeki tüm bilgiler değiştirilebilir ve her zaman güncel kalır ayrıca dinamik karekodlar içerisine sınırsız bilgi eklenebilir.

Kartvizit için dinamik karekod

Kare kodların bir çok kullanım alanı vardır bunlardan en çok kullanılanı olan kartvizit kare kodları doğru kullanıldığında hız ve kolaylık sağlamaktadır. Kartvizitler için iki tip kare kod vardır.

  • Statik karekod : Bu tipte oluşturulan kare kodlar sabit içeriğe sahiptir. Bir defa oluşturulduğunda içeriği hiçbir şekilde değiştirilemez. Ancak yeni bir karekod oluşturulabilir. İçerik arttıkça karekodun yoğunluğu artar ve yeteri kadar büyük yazdırılmazsa kare kod okuyucu yazılımlar bu kodları okuyamazlar. İletişim bilgilerinin tamamı yazılırsa kartvizit üzerine basmak için küçültüldüğünde bir çok cihaz bu kodları okuyamaz. Avantajları ise ücretsiz oluşturulabilir ve okuyucu cihazlarda okutulduğunda direkt rehbere ekle seçeneği çıkar.
  • Dinamik karekod : İçerikleri dinamik yani değişkendir. Hizmet aldığınız firmaya göre değişkenlik gösterse de bu konuda hem maliyet hem kullanılabilirlik açısından http://www.qrcodeg.com'u tavsiye ederiz. Özellikle kartvizitler için çoklu adres tanımlama çoklu web sayfası tamamlama gibi özellikler bulunmaktadır. Telefon, adres, pozisyon gibi tüm bilgiler istenildiği zaman kullanıcı bilgileriniz ile girilerek değiştirilebilir. Kartvizit sahibine ait fotoğraf ve tüm bilgiler okutan kişiye gösterilir. En büyük avantajı kartvizitlerde çok az yer kaplayacak kadar küçültülebilir. En büyük avantajı ise örnek olarak firmanızda satış pozisyonunda çalışan bir kişinin kartını okutan kişi çalışanınızın işten ayrılmış olması durumunda o pozisyonda görev alan yeni çalışanın bilgilerine ulaşılmasını sağlar.

Kare Kodların (Qr Code) Kartvizitlerde kullanımı.

Kartvizitler her ne kadar iş hayatında ve özel hayatımızd işimizi kolaylaştırsada kartvizitlerde verilerin sadece insanlar tarafından okunması sebebi ile bazen aranılan bilgiye ulaşmakta sorun olmaktadır. Her ne kadar kartvizitleri düzenli bir şekilde saklasanızda adet yükseldikçe aramak ve bulmak zorlaşmaktadır. Elinize her geçen kartviziti bilgisayarınıza veya telefonunuza girmek ise pek mümkün olmuyor.

Bu yüzden müşterilerinizin sizi unutmaması ve kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacı ile kartvizitlerinize Qr Code koyabilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz kartvizitlerini cep telefonuna okutarak rehberlerine yüzde yüz doğruluk ile ekleyebilirler.


Kare Kod (Qr Code) hakkında bilgi.

Kare kodlar 1952 yılında amerikada tescil edilen hala kullanımı devam eden barkodların daha fazla veri depolayabilen türevleridir. Barkod ve Kare Kod, makinelere optik olarak okuma yeteneği kazandırmak amacı ile geliştirilmiştir. Barkodlar sınırlı sayıda veri tutabildikleri için 1994 yılında otomotiv endüstrisinde kullanılmak amacı ile Japonya da geliştirilmiştir.


Qr Code küçük karelerin bir araya gelmesi ile oluşur ve özel geliştirilmiş okuyucuların yanında cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarla okunabilmeside onu her sektörde farklı amaçlarla kullanılabilir hale getirmiştir.


Cep telefonlarında Kare Kodları hangi programlar okur.

Android işletim sistemli telefonlar : Google yazılımı olan Goggles. Ipone : IOS işletim sistemi kullanan telefonlar herhangi bir yazılım gerektirmez sadece fotograf çekme ekranına gelip Kare Koda yaklaştırınız.